Wróć do strony głównej » Katalog wag » Biuro redakcji »                                                                                         Najlepsi producenci wag samochodowych, kolejowych i najazdowych
 
Inokas Wag

Inokas Wag. Wybieramy najlepszego producenta wag na terenie Polski

Inokas Wag. Wszystko o wagach:
laboratoryjnych i aptekarskich

Współpracujemy z producentem Gawag Polska

Współpracujemy z najlepszym producentem i dystrybutorem wag samochodowych
na Polskim rynku. Gawag to solidne konstrukcje, szybka realizacja zlecenia,
a także serwis wag oraz możliwość legalizacji niemal każdej wagi

Dowiedz się więcej o wagach samochodowych, laboratoryjnych, kolejowych
oraz legalizacji wag

Czytaj nasze poradniki

 

Wagi samochodowe »

 

Wagi jubilerskie »

 

Wagi apteczne »

 

Inokas Wag wagi samochodowe logo 

Jak używać wagi laboratoryjnej?

W przeciągu kilku ostatnich lat wagi laboratoryjne przeszły ogromną metamorfozę, dzięki której dzisiaj ich użytkowanie jest niezwykle proste. Nie potrzeba już specjalistycznych pomieszczeń wagowych, żeby wykonać ważenie, które jest jedną z najważniejszych czynności przeprowadzanych w laboratorium.

Dostępne wagi laboratoryjne

Można wyróżnić kilka poszczególnych rodzaj wag laboratoryjnych, które będą różnić się między sobą wyglądem, zakresem mierzenia czy swoją wielkością. Bardzo często wykorzystywanym modelem są wagi analityczne, których pomiar jest niezwykle dokładny, co ma pozytywny wpływ na otrzymane wyniki. Profesjonalne wagi laboratoryjne zostały zaprojektowane specjalnie tak, żeby radziły sobie w najbardziej skomplikowanych pracach. Ich obsługa jest intuicyjna, a dokładność przeprowadzanych pomiarów naprawdę wysoka.

Można wymienić jeszcze takie wagi jak na przykład wago suszarki, która oprócz mierzenia ciężkości danego obiektu dodatkowo wymierza jego wilgotność. Zazwyczaj są niewielkie i dopasowane do rozmiarów badanej substancji. Z kolei wagi kompaktowe są chętnie wykorzystywane w aptekach, gdzie wykorzystywane są do stwarzania specjalnych preparatów zgodnie z posiadanymi recepturami.

Jak korzystać z wagi laboratoryjnej?

Wbrew pozorom miejsce zainstalowania wagi ma naprawdę ogromne znaczenie – między innymi od tego będzie zależała dokładność otrzymywanych pomiarów, dlatego warto skupić się na tym już na samym początku. Dobrze jest zadbać o to, żeby stół, na którym ma znajdywać się waga, był możliwie jak najbardziej stabilny. Dodatkowe trzeba pamiętać o tym, że pomieszczenie, w którym będą przeprowadzane prace, musi być wolne od drgań i przeciągów, ponieważ może mieć to negatywny wpływ na otrzymany wynik pomiarów.

Na samym początku należy oczywiście włączyć wagę – bez tego nie będzie działać, co jest raczej oczywistym faktem. Warto pamiętać o tym, żeby nigdy nie odłączać wagi od zasilania, pozwala jej to osiągnąć stan równowagi termicznej. Następnie warto skupić się na poziomowaniu wagi i adiustacje czułości wagi. Po wykonaniu tych czynności waga będzie gotowa do użytku.

 

 
Inokas


Prawa zastrzeżono przez Inokas Wag © 2017 Radosław Fabiańczyk

Wagi » Biuro » Wróć na początek »