Wróć do strony głównej » Katalog wag » Biuro redakcji »                                                                                         Najwięcej porad dotyczących legalizacji wag samochodowych i kolejowych
 
Inokas Wag

Inokas Wag. Dostarczamy wagi samochodowe na terenie całego kraju

      

Inokas Wag. Dowiedz się więcej
o wagach kolejowych i legalizacji

Współpracujemy z firmą Gawag Polska.

Szukasz więcej informacji na temat wag samochodowych, kolejowych czy najazdowych?
Doskonale trafiłeś! Dzięki współpracy z Gawag możemy zaoferować nie tylko
wiedzę na temat wag, ale i szeroką ofertę najlepszego producenta w Polsce

Dlaczego warto wybrać wagi GAWAG? Ponieważ to najnowocześniejsze rozwiązanie
dla Twojego przedsiębiorstwa

Czytaj nasze poradniki

 

Wagi elektroniczne »

 

Wagi laboratoryjne »

 

Wagi zbiornikowe »

 

Inokas Wag wagi samochodowe logo 

Jaka waga jubilerska?

Wagi jubilerskie to wyjątkowo malutkie urządzenia, które bez problemu można zmieścić nawet w zwykłej kieszeni w spodniach. Dzięki temu bez problemu można mieć ją zawsze przy sobie, nieważne gdzie i na jak długo się wychodzi. Choć waga jubilerska jest naprawdę niewielka, potrafi zmierzyć dany przedmiot z niesamowitą dokładnością, nieraz nawet do kilku miejsc po przecinku. Dzięki temu pomiary są precyzyjne, co w branży jubilerskiej jest bardzo ważne.

Cechy wag jubilerskich

Najbardziej interesującą kwestią jest maksymalne obciążenie urządzenia oraz dokładność pomiaru, w końcu każdy, kto chce zaopatrzyć się w wagę jubilerską, potrzebuje jej do konkretnych celów. W tej branży nie można pozwolić sobie na żadne pomyłki, ponieważ mogłoby się to wiązać z naprawdę ogromnymi stratami. Obciążenie takich wag jest niewielkie – maksymalnie dochodzi do 500 gramów. Ma to bezpośredni związek z ich przeznaczeniem, ponieważ im mniejszy zakres wagi, tym dokładnie wyniki.

Prawie każda waga kieszonkowa (czyli inaczej jubilerska – ma to związek z jej wielkością) posiada funkcję automatycznej kalibracji. Dzięki niej urządzenie jest gotowe do użycia od razu po uruchomieniu, dlatego nie trzeba czekać nawet chwili, żeby przejść do czynności ważenia. To znacznie usprawnia pracę, ułatwiając ją młodszym pokoleniom, które często nie są zaznajomione ze starymi technikami, które powoli odchodzą w niepamięć.

Jaka waga jubilerska?

Jak przy każdych zakupach, tak przy wybieraniu wagi jubilerskiej warto skupić się na konkretnych aspektach, które mogą okazać się decydujące w tej kwestii. Niczego nie należy kupować na ślepo, ponieważ w późniejszym czasie może wyjść na jaw, że to nie to, czego się oczekiwało. Przede wszystkim każda waga jubilerska jest inna, jedne będą nadawały się do ważenia nieco większych przedmiotów, druga do tych mniejszych – dlatego przy zakupie warto znać swoje potrzeby.

Nowocześniejsze modele będą odznaczały się nieco wyższą ceną i większą ilością dodatkowych funkcji, które konkretnej osobie mogą okazać się zupełnie niepotrzebne. Dlatego nie warto decydować się na zakup konkretnego produkty tylko, dlatego że przed chwilą wpuszczono go na rynek – należy skupić się na tym, jakich funkcji się po nim oczekuje, jakie jest w stanie zagwarantować i które są zupełnie zbędne. Dzięki temu można zaoszczędzić pieniędzy i zaopatrzyć się w coś, co sprawdzi się w 100%!

 

 
Inokas


Prawa zastrzeżono przez Inokas Wag © 2017 Radosław Fabiańczyk

Wagi » Biuro » Wróć na początek »