Wróć do strony głównej » Katalog wag » Biuro redakcji »                                                                                                                     Wszystko na temat wag samochodowych i ich legalizacji
 
Inokas Wag

Inokas Wag. Sprawdzone wagi samochodowe, najazdowe oraz kolejowe

       

Inokas Wag. Wybieramy najlepsze
wagi od sprawdzonego producenta

Współpraca z producentem Gawag Polska

Kierując się Państwa opiniami, wybraliśmy najlepszego producenta wag w Polsce!
Braliśmy pod uwagę: szeroką ofertą, szybkością realizacji zlecenia, możliwością serwisu
oraz legalizacji wag, a także dopasowaniem wag do indywidualnych potrzeb Klienta

Dlaczego warto wybrać GAWAG? To nowoczesne rozwiązania technologiczne
we wsparciu marki Mettler Toledo

Czytaj poraniki Inokas

 

Wagi elektroniczne »

 

Wagi samochodowe »

 

Wagi jubilerskie »

 

Inokas Wag wagi samochodowe logo 

Czy waga samochodowa wymaga pozwolenia na budowę?

Planujesz zamontować wagę samochodową w Twoim przedsiębiorstwie i zastanawiasz się, czy wagi te wymagają pozwolenia na budowę? Waga samochodowa wadze samochodowej nie równa, dlatego wszystko zależy od montażu wagi, a także tego, czy jest ona zamontowana na stałe czy też nie.

Wagi samochodowe używane są najczęściej do ważenia pojazdów ciężarowych w celu sprawdzenia wagi przewożonych towarów. Bezfundamentowe wagi samochodowe doskonale sprawdzają się również do obliczenia załadunku, np. na skupach złomu, wysypiskach śmieci punktach selektywnej zbiórki odpadów, hutach czy halach produkcyjnych. Coraz częściej wagi samochodowe spotyka się również w gospodarstwach rolnych oraz zakładach zajmujących się przetwórstwem oraz skupem owoców i warzyw.

Waga towarowa w polskim prawie uznawana jest za budowlę (wolno stojące urządzenie techniczne), a jej postawienie na terenie przedsiębiorstwa wymaga pozwolenia na budowę. Waga, której budowa nie była zgłoszona, uznawana jest za budowlę samowolną i konieczne jest jej rozebranie.

Wagi samochodowe przenośne i stałe

Wagi samochodowe można podzielić na wagi przenośne oraz te montowane na stałe. Wagi samochodowe jezdne, niewyposażane w fundamenty, a jedynie najazdy i mechanizm jeżdżący nie wymagają pozwolenia na budowę, ponieważ sprzęt ten jest w pełni przenośny. Budowa samochodowej wagi stałej wymaga natomiast pozwolenia na budowę.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Wybierając wagę samochodową do Twojego przedsiębiorstwa, zwróć uwagę również na jej maksymalne obciążenie i dopasuj je do ciężaru towarów, które będą na niej ważone. Możesz wybrać wagi o maksymalnym obciążeniu 10, 15, 30 oraz 40-60 ton, w zależności od Twoich potrzeb. Wagi wyposażone są również w pomosty stalowe oraz najazdy o długości od 2 do 2,5 metra. Wiele firm działających na polskim rynku oferuje możliwość indywidualnego zamówienia niestandardowej wagi dopasowanej do potrzeb Klientów.

 

 
Inokas


Prawa zastrzeżono przez Inokas Wag © 2017 Radosław Fabiańczyk

Wagi » Biuro » Wróć na początek »